Czwarte zwycięstwo z rzędu!

W meczu 14. kolejki klasy A (gr. Sieradz II), Hetman Rusiec pokonał na wyjeździe Pisię Zygry 4:2 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobywali kolejno: Andrzej Koziara, Paweł Matynia, Krystian Stępień i Rafał Kępa. Relacja z meczu poniżej.

Do meczu w Zygrach przystąpiliśmy w 15-osobowym składzie z nadzieją na kolejne zwycięstwo. Mecz od początku nie był jednak łatwy, między innymi ze względu na stan "murawy", której poziom można bez wątpienia zestawić na równi ze znanym kartofliskiem w Chrząstawie. Jednak jako pierwsi to my przejmujemy panowanie nad sytuacją na boisku, co owocuje rzutem karnym w 16. minucie za faul na Łukaszu Mielczarku po rzucie rożnym. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Andrzej Koziara, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie. Niestety, była to nasza jedyna bramka w pierwszej połowie, a wobec walki z boiskiem i rywalami tracimy dwie bramki po indywidualnych błędach. Do przerwy przegrywaliśmy więc 1:2.

Na drugą połowę wyszliśmy jednak z dużo większym zębem. W przerwie nastąpiła u nas zmiana bramkarzy, a po pięciu minutach Mielczarka zastąpił Rafał Dziedzic, który zajął miejsce w obronie Pawła Matyni, by ten mógł powędrować na skrzydło. I już po chwili przytomne zagranie Marcina Wojciechowskiego dotarło do Matyni, który atomowym strzałem w długi róg z linii pola karnego doprowadził do wyrównania. Hetman dążył jednak do prowadzenia, co przyniosło efekt kilkanaście minut później - świetną akcję prawą stroną przeprowadził Wojciechowski, który dograł Krystianowi Stępniowi, a ten zmieścił piłkę w zasadzie pustej już bramce. Gospodarze mogli się odgryźć po stałych fragmentach, ale pewnie w bramce interweniował Jakub Matusiak. Na ostatni kwadrans na boisku zameldowali się Wiktor Uciński i Rafał Kępa. Ten ostatni ustalił w 89. minucie wynik meczu na 4:2 pokonując bramkarza pięknym strzałem głową po wrzutce Łukasza Walewacza.

Jak się dziś okazało, był to ostatni rozegrany przez nas mecz ligowy w tej rundzie. Nasz sobotni rywal - LKS Kalinowa, zrezygnował z przyjazdu na mecz i wygrywamy go walkowerem 3:0. Jednak wykorzystując naszą dobrą formę, zapraszamy na jeszcze lepsze widowisko niż Hetman Rusiec kontra przedostania Kalinowa, a mianowicie Hetman Rusiec kontra... Hetman Rusiec. Mecz "Czarni" - "Żółci" już w sobotę o 14:00. Na meczu będzie godna oprawa, wręczenie nagrody dla zawodnika miesiąca, podziękowanie Prezesowi Damianowi Szczytowskiemu oraz wspólna zabawa - serdecznie zapraszamy!